DIGITAL FINANCE OUTREACH 2020

20.2. jsme se zúčastnili veřejných konzultací se zástupci Ministerstva financí České republiky a Evropské komise k tématu „Digital Finance“, která se týkala procesu tvorby jednotného finančního trhu v rámci Evropské unie, respektive tvorby Evropské fintechové strategie. Více o tématu si můžete přečíst na stránkách Evropské komise.

Uvítání a úvodního představení se zhostily Lenka Dupáková, náměstkyně ministryně financí ČR a Maria Staszkiewicz, prezidentka pořádající České Fintech asociace. Překvapením programu byl také Petr Očko, předseda Technologické agentury ČR.

Zuzana Nehajová, Leader InnovEYtion Center, následně představila připravovaný Central European Financial Hub a jeho očekávané přínosy.

Alex Ivančo, ředitel oddělení Finančních trhů III Ministerstva financí a Jan Ceysens, Head of Unit Digital Finance, DG FISMA se ve stěžejní části konzultací věnovali regulatorním záležitostem spojeným s dynamickým vývojem odvětví Fintech a byli konfrontování dotazy z komerční sféry týkající se neharmonizované legislativy pro poskytování služeb v jednotlivých členských zemích EU a dalších problémů se kterými se společnosti, ale i finanční instituce aktuálně setkávají.

Z hlediska činnosti Asociace CTIT byla v rámci networkingové části diskutována forma spolupráce s Českou Fintech asociací na připravované konferenci Fintech Roadmap, která se uskuteční 20.5.2020 v Brně a také dalších strategických dokumentech.