ICT Proposers Day Budapešť 2017

Na začátku listopadu jsme se zúčastnili konference ICT Proposers Day 2017. Událost se konala pod záštitou Evropské komise v areálu budapešťského výstaviště HungExpo. ICT Proposers Day 2017 je jednou z hlavních událostí věnovanou inovacím v oblasti ICT a financování inovativních ICT projektů z evropských fondů.

Zástupci Evropské komise představili nové směřování a iniciativy týkající se výzkumu a inovací v oblasti informačních a komunikačních technologií, jakož i možnosti financování z pracovního programu Horizont 2020 pro období let 2018-2020.

Akce se konala na 6 samostatných tematických podiích- DIGITISING EUROPEAN INDUSTRY VILLAGE, EUROPEAN HPC AND DATA INFRASTRUCTURES VILLAGE, FET VILLAGE, INNOVATION VILLAGE, SOCIETAL CHALLENGES VILLAGE, NGI & 5G VILLAGE, kde probíhala vystoupení zástupců Evropské komise, národních orgánů i vědecko výzkumných firem a organizací.

Přesná čísla zatím nebyla zveřejněna, ale návštěvnost akce se pohybovala okolo tisíce účastníků z více než 50 zemí světa. Akce byla skvělou příležitostí pro navázání vztahů mezi firmami a potenciálními partnery v oblasti technologií a výzkumu.

My jsme byli zvědaví zejména na vystoupení SME Working Group ETP NetWorld2020, které připravil její předseda Jacques Magen. Prezentace se uskutečnila v rámci přednášek zaměřených na výzkum a inovace 5. generace mobilních technologií (5G) a jejich podpory ve třetí fázi iniciativy 5 G a 5G PPP.

Budapešťské ICT Proposers Days byly skvěle organizovanou akcí a přinesly výbornou příležitost k zisku nejnovějších informací o možnostech podpory, spolupráce a k navázání kontaktů, které budou přínosem pro naši další činnost.