InsurTech se spoluzakladatelem MutuMutu Tomášem Vakrmanem

insurtech

Pokud pravidelně posloucháte naše podcasty nebo čtete naše články, určitě vám neuniklo slovo FinTech. Slovo InsurTech je však možná pro vás novinkou a pokud tak tomu je, určitě nejste sami. Tím, co to vlastně InsurTech je, jaké je o něm povědomí u běžných lidí uvádí další ze série našich podcastů Tomáš Vakrman, spoluzakladatel českého InsurTechu Mutumutu, přičemž prozradí i, jaký je stav InsurTechu v České republice v porovnání se zahraničím a jaký vliv v tom sehrála pandemie covid-19.

Do mnohých oblastí nyní pronikají BigTechy a ani pojišťovnictví není výjimkou. Tento trend s Tomášem také probíráme a zhodnotí i výhody a nevýhody, které BigTechy oproti tradičním hráčům mají jak z hlediska zákazníka tak i z hlediska konkurence. Stejně tak probíráme další trend, který proniká všemi oblastmi a to je zvyšování důrazu na customer experience. Toto téma je právě Mutumutu velmi blízké, jelikož odměňují zákazníky za dobré chování.

Dále se zaměříme na využití průlomových technologií umělé inteligence a strojového učení v pojišťovnictví, jelikož se právě v této oblasti v poslední době velmi silně prosazuje například formou strojového rozpoznávání fotografií. Více už však nebudeme prozrazovat, jelikož to a mnohem víc se dozvíte poslechem tohoto podcastu.

 

spotify
Apple podcasts
google podcasts
breaker
pocket castst