Moderní technologie pomáhají potřebným. Díky spolupráci fintechů kevin. a Podpořit.cz si můžete vyzkoušet platby z účtu na účet (A2A)

kevin podpořit

Finanční technologie si stále více razí cestu do oblasti dobročinných projektů. Lidem poskytují snadný způsob, jak se zapojit do charitativních aktivit bez ohledu na výši jejich příjmů. Evropský startup kevin. se proto rozhodl nabídnout lidem možnost vyzkoušet inovativní platební metodu A2A ve spolupráci s českým nadačním fondem Podpořit.cz. Platební infrastruktura A2A umožňuje přímé platby z účtu na účet a je tedy alternativou k platebním kartám. Peníze zaslané prostřednictvím testovacího platebního režimu kevin. jdou přímo na účet charitativního projektu.

Levněji, rychleji a bezpečněji. Nové technologie mění tvář tradičních finančních služeb a usnadňují dárcovství charitativním organizacím. Lidem nabízejí snadný způsob, jak se zapojit do dobročinných aktivit bez ohledu na výši jejich příjmů. Podle institutu Blackbaud, který poskytuje technologické služby neziskovým organizacím, se od začátku pandemie celosvětově zvýšil počet online darů neziskovým organizacím o 42 %. Téměř 30 % všech online darů se uskutečnilo prostřednictvím mobilních telefonů.[1]

Český nadační fond Podpořit.cz přináší lidem nový způsob, jak mohou při každém nákupu zároveň přispět na dobrou věc, aniž by museli zaplatit peníze navíc. Podpořit.cz. totiž spolupracuje s více než tisícem internetových obchodů, které věnují část výdělků na dobročinné účely. Projekt funguje na základě tzv. affiliate marketingu. Během online nákupu se použije speciální kód a část z provize obchodu směřuje na dobročinný projekt.

Evropský startup kevin. spustil nově zkušební možnost platby prostřednictvím své inovativní platební metody A2A (account-to-account), která umožňuje přímé a zároveň okamžité platby z účtu zákazníků bez nutnosti využívat platební karty. Lidé mohou díky testovacímu režimu zaslat prostřednictvím A2A platby libovolnou částku přímo na účet nadačního fondu, který vybrané finance použije na charitativní projekty. Startup kevin. patří mezi nejrychleji rostoucí TechFin společnosti v Evropě a je horkým adeptem na budoucího startupového jednorožce.

[1] The Blackbaud Institute, Charitable Giving Report,  [online]. 2021, Dostupné z: https://investor.blackbaud.com/news-releases/news-release-details/blackbaud-institutes-2020-charitable-giving-report-finds-online

 

Zdroj: kevin. a Podpořit.cz