Výzvy při vývoji FinTech aplikací s Vratislavem Kalendou, CEO Applifting

FinTechové aplikace jsou katalyzátorem, který spojuje nejmodernější technologie, pohodlná uživatelská rozhraní a inovativní finanční služby. Jejich tvorba je však poměrně komplexní a přináší mnohé výzvy. Jaké výzvy to konkrétně jsou a jak je překonat? Nejen o tom jsme se bavili v aktuálně epizodě našeho podcastu s Vratislavem Kalendou, CEO společnosti Applifting, která se vývoji FinTech a dalších aplikací věnuje již přes 10 let.

Velmi zajímavá byla například debata o tom, jak probíhal vývoj Bankovní identity a jejím využití pro FinTechy. Dále jsme rozebrali také téma, kterým se Applifting dlouhodobě zabývá, a to je využití AI ve vývoji aplikací. Mluvili jsme jednak o využití AI při samotném psaní kódu, ale také i o integraci AI přímo do výsledné aplikace.

O společnosti Applifting

Applifting je české vývojářské studio, které vytváří software a aplikace na míru pro přední tuzemské i zahraniční společnosti. Podle žebříčku Deloitte Fast 50 za rok 2020 šlo o osmou nejrychleji rostoucí firmu v České republice a 22. ve střední Evropě. Tato společnost stojí na unikátním principu naprosté otevřenosti. Každý Applifter může ovlivňovat směřování firmy i výběr projektů. Všichni navzájem znají výši svých platů a vědí, co musí udělat pro to, aby se profesně i finančně posunuli.

I proto patří mezi tzv. tyrkysové firmy, pro něž je na prvním místě spokojenost zaměstnanců a klientů, zisk je pouze nástrojem pro dosahování vyšších cílů. Mezi hlavní klienty studia patří Jablotron, mateřská společnost České spořitelny Erste Group, kanadský gigant Telus a Heureka. Applifting vznikl v roce 2014 jako garážový projekt Filipa Kirschnera a Vratislava Kalendy a od té doby se rozrostl na 170 pracovníků v celé skupině.

Vratislav Kalenda a Filip Krishner